YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE

EGITIM_YurtdisiUniversite_NOKTASI_1

KOŞULLAR

Akademik Başarı: Başvurunuzun kabulünde en önemli rolü başarı notunuz yani mezun olduğunuz not ortalaması oynar. Yurtdışında iyi bir üniversite de eğitim almayı düşünenlere not ortalamalarını yüksek tutmalarını öneririz.

Maddi Yeterlilik: Başvuru için aranılan tüm kriterler sizde mevcut ise geriye eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabilecek maddi yeterliliğe sahip olmanız kalıyor. Eğitim süresi boyunca ihtiyacınız olacak düzeyde para miktarını önceden hesaplayıp hazırlığınızı yapmalısınız.

Yabancı Dil Seviyesi: Başvurunuzun onaylanabilmesi için bir diğer ispat etmeniz gereken konu ise eğitim almanıza yetecek düzeyde yabancı dil bilginizin olduğudur. Eğitim almayı hedeflediğiniz Üniversitenin tercihine göre uluslararası alanda geçerliliği olan TOEFL veya IELTS tarzı akademik sınavlar ile bu yeterlilik ölçülür.

DENKLİK

YÖK: Yurtdışında eğitim veren üniversiteler arasından seçim yaparken hangi üniversitelerin YÖK tarafından ülkemizde denklik kapsamına girdiğini en doğru kaynaktan öğrenmek için;

Yüksek Öğretim Kurumu Denklik Birimi
06359 Bilkent Ankara
Tel:(312) 298 71 42
Fax:(312)266 47 44
www.yok.gov.tr

FİNANS

Eğitim: Yurtdışında yıllık üniversite eğitim masrafları ortalama 2,500$ ile 55,000$ arasındadır. Bu farklılıklar eğitim için tercih edilecek olan ülkelere, üniversitelere, bölümlere ve süreye göre gerçekleşmektedirler.

Yaşam: Yaşam masrafları kişisel tercihlere göre farklılıklar gösterecektir. Farklı öğrenci grupları üzerinde yaptığımız incelemelere göre yıllık maliyetler 6,000$ ile 34,000$ arasında değişmektedir.

http://egitimnoktasi.com.tr/yurtdisindauniversite

Share
Bu yazı Üniversite kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir