UNIVERSITY OF VICTORIA

Son yıllarda yabancı öğrenci sayısında büyük artış görülen Kanada’da en çok tercih edilen yurtdışı eğitim programı Kanada’da dil eğitimi programıdır. Birleşmiş Milletler tarafından dünyada yaşanılacak en iyi yer olarak seçilmiş  olan Kanada hem yaşam standartlarının yüksek olması, kaliteli eğitim kuruluşlarına sahip olması ve uygun nüfus yoğunluğuyla öğrencilere hayal ettikleri gibi bir ortamda eğitim alma imkanı sunmaktadır. Bu mükemmel ülkede bulunan bir diğer dil okulumuz ise University of Victoria…

Bu tarihi ve görmüş geçirmiş deniz kenti Victora, “City of Gardens” “Bahçeler Kenti” olarak adlandırılır. Burası, Kanada ve Kuzeydoğu Pasifik’in tatil ve turizm merkezidir. Victoria, Vancouver Adası’nın güney ucunda yer alır ve Kanada’nın en yumuşak iklimli bölgesidir. Eyaletin en güneşli; iklim, çevre ve yaşam tarzı bakımından ülkenin en sakin kesimidir. Victoria’yı seçkin kılan özelliklerden biri de 150 yıllık tarihidir; renkli insanlar ve büyüleyici efsanelerle dolu bir tarih. Kentte, İngiliz kolonisi olduğu dönemlerden kalma izler hala canlı olmasına karşın günümüz Victoria’sı kuzeybatı Pasifik havasını yoğun olarak taşıyan bir şehirdir. Greater Victoria ve civar bölgelerinde 300,000 kişi yaşamaktadır ve bir zamanların koloni merkezleri bugün kozmopolit yemek ve alış-veriş merkezleri, gece hayatı ve kültürel etkinlikleriyle canlı birer eğlence merkezi haline gelmiştir.

Victoria, geniş bir görsel eğlence ve atraksiyon yelpazesine sahiptir: Tropik bahçeler, renkli yeraltı dünyası, yıldızların izlendiği büyük bir teleskop, Olimpik ölçülerde su kayağı imkânı olan bir havuz ve sahil boyu gezinti yapabileceğiniz yerler ziyaretçilerini bekliyor. Butchart Gardens, kentin en meşhur bahçesidir. Government House, Hatley Park, Beacon Hill Park ve Saxe Point Park diğer alternatiflerdir. Kentin 150 yıllık tarihi, mevcut tarihi alanlarda ve kültür mirası olan binalarda özenle korunmaktadır. Kuzey Amerika’nın en iyileri arasında yer alan seçkin Victoria müzeleri arasında Royal British Columbia Museum en başta gelenidir. Askeri, bahriye veya havacılık tarihinden; yerli kültürler, bölgenin ilk girişimcilerinin hikâyeleri ve deniz memelilerine kadar ilgi alanınız ne olursa olsun, Victoria müzeleri, beşeri ve doğal tarihi, hayata geçiren heyecan verici sergileriyle hayal gücünüze hitap edecektir. Geçtiğimiz on yıl, yemek ve mutfak konusunda Victoria için bir Rönesans dönemi olmuştur. Dünyanın dört bir yanından gelen etkileşimlerle yemek konusunda mükemmel seçim imkânları oluşmuştur. Çin, Fransız, İtalyan, Güney Amerika, Meksika, Yunan, Vietnam, Japon, Doğu Hindistan, Batı Sahili (West Coast) ve vejetaryen esaslı seçenekler arasında hem damak tadınıza hem de kesenize hitap eden bir seçenek mutlaka bulursunuz. Victoria, dünyanın dört bir yanından gelen eşsiz ürünlerin satıldığı bir market durumundadır. Government Street, kentin en meşhur ve popüler alış-veriş bölgesidir.

İngilizce Dil Merkezi (ELC), 1970 yılından beri yüksek kaliteli ESL programları ile her yıl 2.500 ‘den fazla öğrenci ağırlamaktadır. ELC Dünya çapında üniversiteler arasında ve Kanada’da en kapsamlı üniversitelerinden arasında birinci olarak sıralanmaktadır.

Kampüs içerisinde, yeni ve güzel bir binada hizmet veren University of Victoria Kanada dil okulu, teknoloji temelli eğitim sistemiyle dikkat çekmektedir. Victoria Üniversitesi dil okulu kampüsü içerisinde çeşitli kafe ve bistrolarda gün boyunca yiyecek ve içecek servisi yapılır. Victoria Üniversitesi bünyesinde dil eğitimi alan dil okulu öğrencileri, kapalı ya da açık havuzlarda yüzebilir; özel kortlarda squash, tenis ya da badminton oynayabilir; dans ve aerobik kurslarına, voleybol, basketbol takımlarına katılabilirler. Üniversite bünyesinde İngilizce dil eğitimi yanı sıra sertifika ve diploma programlarını da katılım mümkündür. Victoria Üniversitesi dil okulunda eğitim alan öğrenciler aldıkları dersleri kredi olarak saydırarak lisans eğitimlerine devam edebilirler ve Kanada üniversitesinden mezun olabilirler.

Neden ECL Viztoria Üniversitesi Dil Okulu;

  • Victoria kentinde ki olağanüstü konumu
  • Kısa Vadeli ve Uzun Vadeli olarak Çalışma ve Eğitim Seçenekleri
  • Üniversite Hazırlık Programları
  • Aile Yanı programları
  • Telaffuz Merkezi, Eğitim Merkezi ve Yazma Merkezi
  • Bilgisayar laboratuvarları ve kütüphane
  • Plaja 15 dk. yürüme mesafesinde olağanüstü bir kampüs
  • Deneyimli ve özverili personel
  • Ücretsiz Aktiviteler

Konaklama seçenekleri olarak ESL, aile yanı, yurt veya daire gibi seçenekler sunmaktadır.

egitim_UVIC1_noktasi egitim_UVIC2_noktasi egitim_UVIC3_noktasi egitim_UVIC4_noktasi egitim_UVIC5_noktasi

Detaylı bilgi için tıklayınız…

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir