RENNERT

Yurtdışında dil okulları hakkında bilgi toplayan öğrencilerin en çok ilgilendikleri ülkelerden biri de Amerika’dır. Özellikle ülkemizde yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler Amerika’yı kaliteli eğitim ve zengin bölge seçeneklerinden dolayı tercih etmektedirler. Siz de günümüzde oldukça popüler olan Amerikan İngilizcesi’ni öğrenmek istiyorsanız Amerika’da dil eğitimi alabilirsiniz.. Bugünkü diğer okulumuz Amerika’da bulunan Rennert Dil Okulu…

Rennert Amerika Dil Okulu 1973 yılında bir dil bilimci olan César Rennert tarafından Amerika’da kurulmuştur. César 1973 yılında işte bu hayalle yola çıktı. Kendi ana dili olan İspanyolcayı öğretmeye başladığı tek bir sınıftan oluşan Rennert Dil Okulu, bugün uluslararası, başarılı bir dil merkezi haline gelmiş durumdadır. Bugün Amerika’da hem New York (Manhattan) hem de Miami’de dil okulları bulunan Rennert, ön planda tuttuğu İngilizce eğitimi alanında ESL kursları arasında hep ilk sıralarda yer almaktadır.

Rennert Dil Okulu ayrıca IALC kurucu üyesi olarak faaliyet gösterilmektedir. 1983 yılında kurulan IALC’nin amacı, dünyanın çeşitli ülkelerindeki dil okullarının akademik ve etik yapısını ortak bir noktada ve kalitede birleştirerek en üst düzeyde eğitim ve hizmet vermelerini denetlemekti. IALC, 2009 yılında Language Travel Magazine LTM Star’ın “En İyi Okul Birliği” ödülünü kazanmıştır.

Rennert New York Dil Okulu, 40’dan fazla ülkeden gelen uluslararası öğrenciye eğitim vermektedir.  Ana tesisler Manhattan şehir merkezinde, Doğu yakasında İkinci ve Üçüncü Caddeler arasındadır. Ana derslikler ise modern bir ofis binasının 16. katındadır. Ayrıca ana binadan 2 blok uzaklıkta Ek Bina bulunmaktadır. Yönetici İngilizce Programları Ek binada yapılmaktadır. Ana binada 18 sınıf, öğrenci kafeterya ve dinlenme salonu ve bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Ek binada ise 7 sınıf, gazete, çay, kahve ve dergiler bulunan dinlenme salonu, araştırma merkezi, Internet erişimi bulunmaktadır. Yönetici İngilizce Programlarına devam eden öğrencilere ücretsiz kahvaltı verilmekte ve öğrenciler ücretsiz e-posta hizmetinden faydalanabilmektedirler.

Rennert Miami Dil Okulu, St. Thomas Üniversitesinin bir bağlantısı olarak İngilizce dil eğitimi vermektedir. Rennert dil okulu kampüs içinde yurt olanağı, kablosuz internet, yüzme havuzu ve spor tesisleri gibi pek çok donanıma sahiptir.  Amerika’da üniversite eğitimi özelliklede St. Thomas Üniversitesini düşünürseniz Rennert Miami dil okulunda eğitim sonrası kabul koşullarında büyük kolaylıklar sağlanacağını söyleyebiliriz.

Neden Rennert?

  • Miami ve New York’taki konumları
  • Ders dışı aktivite programları
  • Genel İngilizce ’ye ek olarak dans, moda, aşçılık gibi eğlenceli seçenekler
  • Muhteşem okul tesisleri
  • New York’taki en az mevcutlu sınıflar
  • Her öğrenciye birebir ilgi
  • TOEFL ve Cambridge Sınavlarında uzmanlık
  • Engelli öğrenciler için, Engelli tuvaleti, sınıfa tekerlekli sandalye erişimi, resepsiyona tekerlekli sandalye erişimi bulunmaktadır.

Konaklama seçenekleri olarak okul; aile yanı, tek kişilik oda ve yarım pansiyon olanakları sunmaktadır. Ek olarak okulda öğrenciler için eğlenceli aktiviteler düzenlenmektedir.

egitim_RENNERT1_noktasi egitim_RENNERT2_noktasi egitim_RENNERT3_noktasi egitim_RENNERT4_noktasi egitim_RENNERT5_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir