LEEDS ENGLISH LANGUAGE SCHOOL

Bir dili öğrenmenin en mantıklı ve de en pratik yöntemi imkanlar el verdiği sürece o dilin konuşulduğu ülkeye gitmektir ve bu yüzden yurt dışında dil okulu eğitimi de İngiltere’de dil okullarında alınır. Şüphesiz İngilizce denilince akla ilk gelen ülke İngiltere’dir. Birçok sebepten dolayı İngiltere hem İngilizce dil eğitimi hem de yurt dışında üniversite, yurtdışında lisans ve yurtdışında yüksek lisans için yurtdışı eğitim açısından öncelikli tercih edilen ülkelerden biridir. Bugünkü okulumuz İngiltere’de bulunan Leeds English Language School…

Leeds İngiltere’nin kuzeyinde tam kalbinde trenle Manchester’a 1 saat, Londra’ya 2 saat ve Edinburgh’a 3 saat uzaklıkta bulunmaktadır. Leeds İngiltere’nin en önemli iş ve finansal merkezlerinden biridir. Şehirde 30′ un üstünde ulusal ve uluslararası banka bulunmaktadır. Ayrıca uluslararası havaalanı, 2 büyük üniversitesi ile İngiltere’nin nüfus olarak 3. büyük şehridir. Leeds’ te birçok kültür bir arada bulunur. Bu yüzden farklı restoranlar ve yemek dükkânları değişik tat arayanlar için bulunmaz bir fırsattır. Bunun yanında şehirde tiyatrolar, müzeler ve de sinemalar sanatsal faaliyet isteyenler için de farklı olanaklar sunmaktadır.

Leeds’te Yaşam;

 • Güvenli, arkadaş yanlısı ve bütçeye uygun
 • Londra’ya sadece 2 saat ve Manchester’a 1 saat uzaklıkta
 • 2 büyük üniversite
 • Uluslararası havalimanı
 • Mükemmel alışveriş merkezi ve gece hayatı
 • Oylarla seçilmiş “en iyi üniversite bölgesi”
 • Muhteşem güzellikte kırsal alanlarla çevrilidir
 • Mükemmel spor ve eğlence imkânları
 • Birleşik Krallığın önemli iş ve finansal merkezi

Leeds English Language School British Council akreditasyonuna sahip olup, English UK üyesidir. Okul şehir merkezine yakın konumdadır. İki katlı ve bahçeli bir binada eğitim vermektedir. Okulun iki merkezi vardır ve değişen İngilizce seviyenize göre bu okullarda eğitim görürsünüz. Okullarda ayrıca, internet erişimli bilgisayar odası, geniş ve aydınlık öğrencilerin kendi başlarına çalışabilecekleri çalışma odası, bahçe ve de yemek yiyip dinlenebilecekleri alanlar bulunmaktadır.

Okulda genel İngilizce, IELTS sınav hazırlık, akademik İngilizce ve İş İngilizcesi kursları verilmektedir. Dersler haftada 25 saattir. Genel İngilizce dersleri her Pazartesi başlamaktadır. Başlangıç seviyesindeki öğrenciler için de Genel İngilizce sınıfları açılmaktadır. Minimum yaş 16‘dır. Sınıflar en fazla 14 kişiliktir.

Öğrenciler;

 • Öğrencilerimiz çok çalışır ve mükemmel sonuçlar alırlar.
 • Genel İngilizce kurslarımız, İngilizcenizi çok çabuk şekilde geliştirmeye yardım eder ve özgüveninizi sağlar.
 • IELTS kurslarımız, gelecekte olası bir üniversite veya kolej eğitimi almak için gereklidir. Okulumuz IELTS notunu almanıza yardımcı olur. Bazı öğrencilerimiz mükemmel IELTS sonuçları almışlardır.

Leeds English Language School, haftalık olarak sosyal aktiviteler düzenlemektedir. Bu aktiviteler ücretli ya da ücretsiz olarak sunulmakta olup, içeriğinde bowling, buz pateni.

egitim_LeedsEnglish1_noktasi egitim_LeedsEnglish2_noktasi egitim_LeedsEnglish3_noktasi egitim_LeedsEnglish4_noktasi egitim_LeedsEnglish5_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir