LANGUAGE EXCHANGE INTERNATIONAL

Florida, plajları, sıcak iklimi ve güneşli günleri ile bilinmektedir. Açık hava faaliyetleri arasında, tenis, golf, softball, su sporları, midye ve fosil toplama, balık ve yabani hayvan avcılığı, dağcılık ve yaban hayatı fotoğraflama sayılabilir. Eyaletin sınırları dâhilinde, doksan iki eyalet parkı, tarihi anıt, dört eyalet ormanı, iki plaj ve yaban hayatı koruma milli parkı bulunmaktadır. Eyaletin neredeyse güney uç kesiminin tamamını kaplayan Everglades National Park, Kuzey Amerika’da doğal alanların en büyüğüdür.

Florida’da otuzdan fazla özel üniversite ve otuza yakın devlet üniversitesi vardır. Gainesville’de bulunan Florida Üniversitesi, eyaletin en büyük yükseköğrenim kurumudur. Bunun dışında, devlet eğitim kurumları şunlardır: Tallahassee’de Florida State Üniversitesi ile Florida A & M, Boca Raton’da Florida Atlantic, Kuzey Miami’de Florida International Üniversitesi, Orlando’da Florida Üniversitesi, Jacksonsille’de New Florida Üniversitesi, Tampa’da South Florida Üniversitesi ve Pensacola’da West Florida Üniversitesi’dir.

Language Exchange International Boca Raton dil okulu, Florida’nın doğu sahilindeki Boca Raton bölgesinde 1983 yılında kurulmuş, 35 yıllık deneyimle oluşturulan kendine özgü öğretme yöntemiyle, dünyanın pek çok ülkesinden gelen yetişkin öğrencilere İngilizce dersleri sunmaktadır. Okul başarılarıyla Amerika’daki en iyi 20 okul arasına girmeye hak kazanmıştır. Okulda 7 farklı düzeyde verilen Genel İngilizce eğitimine 16 yaş ve üzerindeki öğrenciler kabul edilmektedir. Sınıflar ortalama 8-10 kişiden oluştuğundan öğretmenlerin öğrencilerle daha fazla ilgilenmeleri mümkündür. Okulda bulunan öğretim materyalleri derslerden sonra öğrencilerin ücretsiz kullanımına açık tutulmaktadır.

Okul kış ve yaz tatillerinde 12-15 yaş arasındaki genç öğrenciler için de programlar düzenlemektedir. Okulda her Pazartesi kurs başlamaktadır, ama TOEFL kursları için başlangıç tarihleri önceden duyurulmaktadır. Öğrenciler derslerin en az 80%’ine devam ettikleri takdirde sertifika almaya hak kazanmaktadırlar. Okul ayrıca TEFL (Teacher Training), İş İngilizcesi, Turizm İngilizcesi, Au Pair ve çeşitli yabancı diller için de eğitim programları sunmaktadır. LEI öğrencilere Amerikan aileler yanında kalma olanakları sunduğu gibi, istenildiği takdirde otelde kalma konusunda da yardımcı olmaktadır. Language Exchange International Boca Raton dil okuluna kayıt yaptıran tüm öğrencilerin sağlık sigortalarının olması zorunludur.

Language Exchange International Boca Raton dil okulu, Florida’nın eşsiz güzellikteki kentlerinden öğrenci popülasyonunun da yoğun olduğu Boca Raton’da ve Atlas Okyanusu’na yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Okulda, ücretsiz internet erişimi, geniş bir kütüphane ve modern eğitim materyalleri ile donatılmış sınıflarda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.

egitim_LanguageExchange2_noktasi egitim_LanguageExchange3_noktasi egitim_LanguageExchange4_noktasi egitim_LanguageExchange5_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir