ICLS (AMERİKA DİL OKULU)

Amerika özgürlükler ülkesi olarak bilinmektedir ve oraya okumak veya dil eğitimi almak için giden öğrencilere de birçok farklı seçenek sunmaktadır! Amerika geçmişten beri farklı ülkelerden göç almaktadır bu nedenle de özellikle popüler şehirleri çok kozmopolit bir yapıya sahiptir. Bugünkü diğer okulumuz Amerika’da bulunan ICLS Dil Okulları…

Tıpkı New York’u İstanbul’a benzetebileceğimiz gibi Washington içinde Amerika’nın Ankara’sı diyebiliriz. Amerika denilince aklımıza gelen ilk görüntülerden biri, dış haberlerde sıkça gördüğümüz Özgürlük Anıtı’nın bulunduğu New York ya da beyaz kubbeli yapı olarak da tanınan ve deyim yerindeyse Amerika’nın alametifarikası olarak bilinen ve Washington D.C. ‘de bulunan “Capitol Hill” dir. National Air and Space Museum’da, Ay’dan getirilen bir taşa dokunabilir. Dünyanın en büyük filini görebilir, “Forest Gump” filminde Tom Hanks’in konuşma yaptığı havuzun kenarında durabilir, pek çok ajan-polisiye romanlarında okuduğumuz meşhur Pentagon’ un koridorlarında dolaşabilir, “Mall” adı verilen Smithsonian Enstitüsü’nün müzelerini gezebilir, kimilerine göre Metropolitan müzesi gibi bünyesinde bulundurduğu değerli sanat eserleriyle ününü ülke sınırlarının dışına taşıyan National Gallery of Art müzesinde Van Gogh, Cezanne, Monet’ in tablolarını görebilir, ya da Phillips Collection isimli galeride Renoir’in en ünlü eserlerinden biri olan “Lunching on the Boating Party” isimli tablosuna yakından bir göz atabilirsiniz. Gündüz olduğu kadar gece de kendisini ziyaret edenlere cömert davranan bu şehirde, New York’ tan gelen ünlü müzikallerden tiyatrolara, açık hava konserlerinden, Latin, Reggae, Jazz kulüplerine kadar pek çok seçenek sizleri bekliyor. Hızlı yaşamı seven arkadaşlarımıza Adams Morgan’ı görmeden gelmemeleri tavsiye olunur.

ICLS İkinci Dil (ESL) ve yabancı dil eğitimi olarak İngilizce sağlamak için 1966 yılında kurulan Washington DC merkezli bağımsız bir dil okuludur. Turistik çekiciliğinin yanı sıra ülkenin önde gelen ve en saygın üniversitelerinin de bulunduğu Washington D.C. yetiştirdiği değerli öğrencileriyle de tanınmaktadır. ICLS dil okulu ise, Beyaz Saray’a sadece birkaç adım yakınlıkta, McPherson meydanı ve metro istasyonlarına yürüyerek 5 dakika mesafede bulunan modern bir binada Amerika dil okulu olarak İngilizce dil eğitimi vermektedir.

ICLS öğretim üyeleri ve öğretim gelişmiş profesyonelleri ile birçok yüksek lisans derecesi vardır. ICLS öğrencileri için:

  • Sınıflar öğrencinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır,
  • Yaratıcılık, keyifli bir dil öğrenme deneyimi için teşvik edilmektedir,
  • Öğretim stili, uzmanlık ve ülke / kültürel deneyim öğrencinin öğrenme stiline uygun olarak yapılmaktadır.

ICLS; bireyler, şirketler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve devlet kurumları için 85’den fazla dilde dil eğitimi sunmaktadır.  ICLS yabancı dil dersleri biz katılımcıların özel ihtiyaçlarını karşılamak sağlamak için sonuç odaklı. Konuşma ve dinleme vurgulayan özelleştirilmiş bir müfredat ile birlikte, katılımcıların hedef ülkenin kültürel farklılıklar ve iş ve sosyal görgü tanıtılmaktadır.

Bir ders saati 60 dakikadır. Haftalık ders sayısı 20’dir. Ortalama sınıf mevcudu 4 maksimum 12 kişidir. ICLS öğretmenleri sınıfta öğrencilerin profesyonel bir çalışma ortamı içine asimile olmalarına yardımcı olmak için dinleme becerileri üzerine yoğunlaşmışlardır ve sınıfta sözlü uygulama yaparak bu şekilde öğrencilerin konuşmalarına yardımcı olmayı benimsemişlerdir.

Konaklama seçenekleri olarak ICLS aile yanı veya yurt gibi seçenekler sunmaktadır.

ICLS aynı zamanda, sıcak bir ortam, kişisel hizmet, özel öğretim ve kültürel anlayışı ve konuşma ile sınıf dışında geziler düzenleyerek öğrencileri toplum ile kaynaşma ve dili kullanmaya teşvik eder.

egitim_ICLS1_noktasi egitim_ICLS2_noktasi egitim_ICLS3_noktasi egitim_ICLS4_noktasi egitim_ICLS5_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir