GLS (ALMANYA DİL OKULU)

Bir dili etkili ve eğlenceli bir şekilde öğrenmenin yolu, o dilin konuşulduğu ülkede bir yurtdışı eğitim programına katılmaktır. GLS Dil Okulları öğrencilerimize; Almanya’yı keşfederken keyifle Almanca öğrenme fırsatını sunuyor. Almanya’da Almanca öğrenmek oldukça popülerdir çünkü Almanca, Avrupa’daki en önemli dillerden birisidir ve uluslararası organizasyonların partnerleri ile aralarında kullandıkları bir dil haline gelmiştir. O zaman şimdi Almanya ve GLS Dil Okulu’nu yakından tanıyalım…

Kasım 1989’da ‘Utanç Duvarı’ yıkıldıktan sonra Berlin geri döndü. Kimine göre ise büyüsünü kaybetti. Şimdi, Almanya’nın yeni başkenti insanlarının ve şehrin yaralarını sarıyor. 750 yıllık Berlin “geriye doğru ileri” gitmeye çalışıyor. Berlin’in doğu tarafında yoğun bir yenileme yaşanıyor ve kenti ikiye bölen Spree Nehri, sakin ve berrak akıyor. Berlin bu nehrin iki kıyısında, Cölln ve Berlin adlı iki balıkçı köyü olarak bölünmüş bir haldeydi zaten. İlk kez 1307 yılında birleşti ve o tarihten sonra da kuzey Avrupa’nın ticari, siyasi ve kültür merkezi oldu. Prusya’nın ilk başkentiydi. Almanya’nın en kalabalık olan kenti Berlin’de 3,5 milyon insan yaşıyor.

Berlin`in tam merkezinde, Berlin’in en hareketli semti olan Prenzlauerberg/Kastanienallee caddesinde bulunmaktadır. 100 yıl önce bu semt geçim durumu iyi olmayanların yaşadığı bir semtti. Ancak İkinci dünya savaşından sonra Prenzlauerberg Berlin’in komünist semti oldu. Bu semte ikamet edenlerin çoğu ya sanatçı ve ya da eğitimli kişilerdi. GLS Dil Okulu Berlin tarihinden izler taşıyan mimarisiyle 5 binadan oluşmaktadır;

En eskisi 1876 yılına aittir. En yeni bina ise 1960 yılında ikinci dünya savaşından arta kalan enkazların üzerine inşaa edilmiştir. Bu 5 bina, İmparator 2.Wilhelm’in zamanında, Hitler’in zamanında ve ikinci dünya savaşından sonra da Doğu Almanya’da sürekli okul olarak kullanılmıştır. 2005 yılında Berlin Senatosu bu beş evide GLS’ye satmıştır. GLS bunları restore edip kendine ait konuk evli olan muhteşem bir dil okul yaratmıştır. Aynı zamanda Ekim 2010`de, GLS Almanca Dil Okulu, Berlin Almanya´nın en iyi dil okulu seçilmiştir.

Eğer taksiyle GLS Dil Okuluna ulaşmak istiyorsanız 20-25 Euro gözden çıkarmalısınız. Ancak toplu taşıma araçlarıyla GLS’ ye ulaşmak hiçte zor değildir.

Almanya’da Almanca kursları Pazartesi; 18 ile 80 yaş grubu arasında olanlar için başlar. Ders malzemeleri ücrete dâhildir. Almanca ve Uluslararası edebiyatı bilgilerini GLS’nin kitabevinde bulunmaktadır. Bir ders tam olarak 45 dakika sürmektedir. Bütün kurslar ders sonrası ve haftasonu programları ile tamamlanmaktadır. Kurslarda iletişime dayalı ders verilmektedir. Böylece öğrencileri konuşmaya teşvik etmektedirler. Öğretmenlerin rolü ise öğrencileri cesaretlendirmek ve ihtiyacınız olan doğruları göstermektir.

Öğrencilerin aldığı Almanca eğitiminin sonunda, Almanca Dil Seviyenizi gösteren bir GLS Sertifikası verilmektedir. Bu sertifika herhangi bir sınav gözetmeksizin öğrencilere teslim edilir.

GLS öğrencilerine konaklama imkânı olarak apartman, daire, ortak konut, misafir aile gibi birçok seçenek sunmaktadır. Eğer öğrenciler isterlerse GLS Dil Okulunun her güne özel olarak hazırladığı programlara katılabilirler.Haftada 3 (yaz mevsiminde 5) ders sonrası programı vardır. Haftasonlarının bir gününde günübirlik gezi hazırlanır.

Motorola veya Deutsche Welle TV gibi şirketlerin görevlileri GLS’de eğitim alırlar. GLS Berlin senatosu, İsveç Eğitim Bakanlığı ve birçok Amerikan üniversiteleri tarafından akredite olmuştur. Goethe Enstitüsündeki gibi GLS’de de Zertifikat Deutsch (ZD) sınavına girilebilir.

egitim_GLS1_noktasi egitim_GLS2_noktasi egitim_GLS3_noktasi egitim_GLS4_noktasi egitim_GLS5_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir