EXETER ACADEMY

Exeter yerleşim planının çok düzgün olduğu, bol miktarda okul barındıran şirin bir İngiliz kasabasıdır. Yeşillikler içindeki kasabada her tarafta güleryüz hâkimdir. Exeter bir katedral şehir ve İngiltere’nin güzel Güney Batı başkentidir. Kültürel aktivitelerin (tiyatro, müze, sanat galerileri, konser salonları) bol miktarda bulunduğu Exeter’de publar, kulüpler, kafeler ve restoranlar gece hayatını da canlı tutmaktadır. Spor faaliyetlerinde de iddialı olan şehirde, yüze havuzları, golf sahaları, atletizm kulüpleri ve Exe Nehri’nde yelken ve kano yapma imkânları vardır.

Şehir merkezine ve üniversiteye yakın olan Exeter Academy dil okulu, bahçe içinde inşa edilmiş Victoria tarzı şık bir binada İngilizce dil eğitimi vermektedir. Her öğrenciye gerektiği gibi özen ve dikkat gösterebilmek için ufak bir okul olarak kalmayı tercih eden Exeter Academy, öğrenci sayısını 60 ile sınırlı tutmaktadır. Amaç; olgunlaşmış öğrencilere profesyonel bir kurs sunmak olduğu için de yaşı 18’in altında öğrenci kabul etmemektedir.

Yetkin ve deneyimli öğretmenlerden oluşmuş başarılı kadrosu ile en son ders materyallerinden yararlanarak üstün nitelikli bir eğitim sağlamaktadır. Tam günlük çok çeşitli kurs programları arasında herkese uygun olanı bulunur: Genel İngilizce Kursları, IELTS, BEC, CAE, FCE vb. Sınavlara Yönelik Kurslar,  Kombine Kurslar – Ticari İngilizce ve Uzmanlık İngilizcesi için ideal, Tek Kişilik Kurslar – seçtiğiniz alanda çok hızlı bir ilerleme kaydetmek için…

Öğrencilerin Dilbilgisi, Konuşma ve Yazma için aynı sınıfta toplanması gerekmez. Her konu için farklı seviyeler mümkündür. Öğrenciler, IELTS ve Cambridge sınavlarında sağladıkları mükemmel geçer not oranıyla sınavlarda dikkate değer bir başarı göstermektedir.

Öğrencilerine barınma imkânı sağlayan aileler de Exeter Academy ailesinin çok önemli bir parçasını oluştururlar. Bu evlerin hemen hepsi okuldan yaya olarak kolayca ulaşılacak mesafededir ve hepsi haftanın 7 günü her öğün yemek vermektedirler.

Exeter Academy öğrencilerinin sosyalleşmesi ve bölgeyi tanıması için turlar ve çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Öğretmen eşliğinde gerçekleştirilen bu programlar ücretsizdir. Buna ek olarak Exeter’da yapılacak birçok şey bulabilirsiniz; Şehirde, kırlarda ve sahilde yürüyüş, çok yakında yer alan denizde rüzgâr sörfü, yüzme ve yelken, tiyatro, müzik, gece kulüpleri, danslar, resim sergileri, alışveriş, lokantalar, kafeler, profesyonel futbol ve rugby kulüpleri, tenis, squash ve kano vb.

egitim_ExeterAcademy1_noktasi egitim_ExeterAcademy2_noktasi egitim_ExeterAcademy3_noktasi egitim_ExeterAcademy4_noktasi egitim_ExeterAcademy5_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir