CULTURA WIEN

Tam anlamıyla bir peri masalı kaçamağıdır Viyana özlellikle kış ayında… Binalar tarihin getirdiği yorgunlukla ısınmak için daha bir birbirine yakınlaşmış gibi gelir. Saraylar soğuğa hazırlanmak için tüylerini kabartan güvercinler gibi daha bir heybetlidir. Sokakları saran sıcak şarap ve çikolata kokusu sizi baştan çıkartır. Artık bu noktadan sonra tek ihtiyacınız olan şey hayal gücünüzdür. Avusturya’da bulunan okulumuz; Cultura Wien’i tercih ederek, dil eğitimi alırken aynı zamanda bu hayaller ülkesini keşfe çıkabilirsiniz…

Birbirinden güzel parkları, görkemli operaları, kafeleri, elmalı pastaları ve leziz schnitzeliyle hem gözünüze, hem damağınıza ve hem de ruhunuza hitap edecek muhteşem bir kent Viyana. Bir zamanların Orta Avrupasının öncü şehirlerinden olan Viyana, bugün 18. yüzyılın cazibesi ve 19. yüzyılın görkemini yansıtan bir şehir. Şehirdeki eski dünya ambiyansı, şehrin duruşu kadar mimarisiyle de belirlenmiş. Kafe dostluklarını icat etmiş olan Viyanalıların, içtenlik ve yakınlıklarıyla Avrupa’nın hiç bir yerinde hissedemeyeceğiniz kadar kendinizi rahat hissedersiniz. Viyana deyince akla ilk gelen şeylerden biri de müzik ve tabii ki vals… Mozart ve Schubert’e ev sahipliği yapan kent müzikle olduğu kadar; Klimt ve Brüegel gibi usta ressamlarıyla resim sanatıyla da aşikârdır. Avusturya’nın başkenti olan Viyana, aynı zamanda başlı başına bir eyalet ve Avusturya’nın dokuz eyaletinden en küçük olanıdır.

1987 yılında kurulan Cultura Wien Kampüsü Avusturya , “bir yabancı dil olarak Almanca” dil okullarının Avusturya derneğidir. Kampüs Avusturya üyeleri, Eğitim, Bilim ve Kültür Bakanlığı tarafından tanınır ve öğrenim garantisini teminat eder. Ayrıca öğretmen ve hizmetlerin düzenli olarak izlenerek eğitim sunulan bir okuldur. Öğrencilerimizin yaş ortalaması; 22-28, yaz döneminde ise bu ortalama biraz daha gençtir.

Maksimum 15 kişilik modern eğitim materyalleri ile donatılmış sınıflarda hizmet veren Cultura Wien dil okulunda, ders kitabı, ders materyali ve sertifika kurs ücretine dâhildir.

Kurs başında bir yazılı ve sözlü sınav yapılır ve öğrenci uygun sınıfına dikkatle yerleştirilir. Yenilikçi ve dengeli öğretim yöntemleri ile hızla Alman dil becerilerini geliştirecektir. Müfredatı tüm dil becerileri üzerine odaklanmaktadır; iletişim (sözlü ve yazılı), dilbilgisi, dinleme ve okuma;

  • Sen diyaloglar yardımıyla iletişim yeteneklerini geliştirmek,
  • Rol- oyunlar,
  • Tartışmalar,
  • Çift-ve grup çalışmasıdır.

Günlük ödevler ve düzenli testler dili geliştirmenin tabii bir parçasıdır. Öğretmenlerimiz, yüksek nitelikli öğretmenlerdir ve yabancı dil olarak Almanca öğretiminde deneyimi uzun yıllara dayanmaktadır. Öğretmenlerimiz yabancı dilde kısa sürede maksimum ilerleme elde ederler ve sınıfta rahat bir atmosfer yaratırlar. Burada amaç öğrencilerimize en kısa sürede çevresinde konuşulan dili mümkün olduğunca anlamasını sağlamak ve sınıfta öğrendiklerini uygulamak yaptırmakdır.

Cultura Cien Almanca kursuna ek olarak eğlence programıda sağlar her zevke hitap eden ilginç ve zengin br programı bulunmaktadır.

  • Kültür: şehir turları, müze ziyaretleri, konserler, konferanslar, video, vb
  • Spor: yürüyüş, bisiklet, voleybol, vals dans, yüzme, vb
  • Sosyal etkinlikler: partiler

Faaliyetlerine katılım isteğe bağlıdır ve ön teklifler ücretsizdir. Ancak, giriş ücretleri ve taşıma maliyetleri öğrenci tarafından ödenmelidir. Viyana, Avusturya veya kendi komşu ülkelerinde bir konaklama keşfetmek istiyorsanız, Cultura Wien bu konuda öğrencilerine rota planlama ve rezervasyon ile yardımcı olmaktadır.

Culture Wien, Avusturya Sanat ve Kültür Federal Bakanlığı tarafından kabul edilmektedir. Üyelik kendini empoze sıkı kalite kriterleri ve en son kurallarına göre yüksek öğretim kalitesi, için bir taahhüt hizmet içi öğretmen eğitimi ve düzenli muayeneye dayanmaktadır. Okulun sunduğu tüm hizmetler uluslararası olarak kabul görmüş ve aynı zamanda Culture Wien, “Avusturya Dil Diploması” (“Österreichisches Sprachdiplom Deutsch”) ÖSD için bir sınav merkezidir.

egitim_CulturaWien1_noktasi egitim_CulturaWien2_noktasi egitim_CulturaWien3_noktasi egitim_CulturaWien4_noktasi egitim_CulturaWien5_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir