CENTRE INTERNATIONAL D’ANTIBES

Eiffel kulesi, Şanzelize Caddesi ve diğer şehirleri ile Fransa Avrupa’nın en güzel ülkelerinden. En iyi aşçıların Fransız olması ve en iyi restoranların Fransa’da bulunması, bu ülkede ne    kadar keyifli yemekler yiyeceğiniz bir göstergesidir..

Bugün Fransa’da bulunan Centre Interbational D’Antibes  okulumuz hakkında sizleri aydınlatmaya çalışacağız..

Centre International D’antibes dil ve yaz okulu Fransız Rivierası Cote d’Azur’da, yeşillikler içinde çok güzel bir binada yer almaktadır. Le Château şehir merkezine bitişik sessiz bir ortamda öğrenci ve konaklama için çarpıcı bir Provence yapıdır derslik iyi aydınlatılmış ve modern öğretim olanakları ile donatılmıştır. Château açık hava terası Antibes liman ve Baie des Anges üzerinde olağanüstü manzarası sunmaktadır.

Centre International d’Antibes dil okulu, Antibes kasaba şehrine 5 dk yürüme mesafesinde, yemyeşil ve çiçeklerle dolu bir bahçe ile çevrelenmiş geleneksel Fransız mimarisinin izlerini taşıyan “Le Chateau” binasında bulunmaktadır. Tamamı üniversite mezunu olan deneyimli öğretmenler eğitim vermektedir. Okul sahile 1,5 km, Antibes tren istasyonuna 1 km mesafededir. Okulda 4 tanesi bahçe olmak üzere; TV, video, projektör gibi eğitim araçlarının bulunduğu ışık alan tam donanımlı 17 sınıf, self-servis panoramik deniz manzaralı restoran, kütüphane, teras, ücretli kablosun internet erişimi bulunmaktadır.

Okulun içinde listelendiği gibi pek çok olanak bulunmaktadır;

  • 13 derslik ve 4 açık sınıfları,
  • Yaz aylarında 17 ek derslikler,
  • Self-servis restoran,
  •  İnternet ve Wi-Fi erişimi (5 € / hafta),
  • Kütüphane,
  • Snack ve içecek satış makineleri,
  • 10 stüdyoları (ikamet Garret),

Öğleden önce yapılan derslerde sınıf mevcudu maksimum 12, 13.45-15.30 saatleri arasındaki derslerde sınıf mevcudu maksimum 6, 16.00-17.00 saatleri arasındaki derslerde sınıf mevcudu maksimum 4 öğrencidir.  Her ders 45 dakikadır.

Centre International d’Antibes dil okulu, öğrencilerine ders dışındaki zamanlarını değerlendirebilmeleri için haftalık aktivite programları organize etmektedir. Bu aktivitelerden bazıları şunlardır; kano, dağa tırmanma, sal yarışı, dalış, plaj voleybolu; akşamları Monte Carlo ve Avrupa’nın en büyük akua parkına gezi; hafta sonları Cannes, Antibes, Picasso Müzesi, Eze, Saint Paul ve şehrin eski kasabalarına geziler v.b. bu aktivitelerin bazıları ek ücretlidir.

Okulumuz aile yanı ve öğrenci yurdunda konaklama alternatif sunmaktadır. Okulun üç öğrenci yurdu bulunmaktadır. 2-3 kişilik odada konaklama opsiyonu olan yurtlar için okul sadece 30 yaş altı öğrencilere oda arkadaşı ayarlamaktadır.  30 yaş üzeri öğrenciler için oda arkadaşı ayarlanmamaktadır. Garret öğrenci yurdu okulla aynı yerleşke içindedir. Castel Arabel ile aynı yüksek standartlara sahiptir.

egitim_CentreInternationalDantibes1_noktasi egitim_CentreInternationalDantibes2_noktasi egitim_CentreInternationalDantibes3_noktasi egitim_CentreInternationalDantibes4_noktasi egitim_CentreInternationalDantibes5_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir