CARL DUISBERG CENTREN

Carl Duisberg Eğitim Merkezleri uluslararası eğitim ve beceri alanında lider ve kar amacı gütmeyen hizmet şirketidir. Yabancı dil ve kültürler arası yeterlilik sağlamak amacıyla her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce insan CDC’ye gelmektedir. Buna ek olarak CDC,  sanayi ve kamu kurumları için sınır ötesi eğitim projeleri yönetmektedir.

CDC adı, Alman sanayici ve geçen yüzyılın üst düzey ve genç personelin uluslararası nitelik önemli hız kazandırdığı patronu Carl Duisberg’ den  (1861-1935), gelmektedir.

CDC dil okullarının merkezi Köln’dür ve bunun dışında Almanya’da Berlin, Dortmund, Hannover, Mannheim, Münih, Saarbrücken ve Radolfzell am Bodensee olmak üzere, yedi farklı yerde eğitim vermektedirler.

Ayrıca Okulun dil kursları ve uluslararası okul programları DIN EN ISO 9001 uyarınca sertifikalandırılmıştır. CDC dil okulu öğrencilerine, modern ve son teknolojiyle donatılmış sınıflar, restoran ve kafeterya gibi hizmetler sunmaktadır.

Carl Duisberg Centrum sizlere kaliteli Almanca Kursları sunuyor ve isteğiniz üzere sizin için uygun bir konaklama yeri buluyor. Farklı seçenekleriniz var, ister özel Konaklama, bir misafirhane, apartmanda veya otelde kalabilirsiniz. Çoğu Konaklama yerlerini biz kendimiz çok dikkatli ve özenli bir şekilde seçiyoruz.

Carl Dusiberg Centren Almanya’da Dil Okulu

  • Dil Okulu – Berlin
  • Dil Okulu – Köln
  • Dil Okulu – Münih
  • Dil Okulu – Radolfzell am Bodensee

Carl Dusiberg Centren Almanca Kursları

Yoğun Kurs Artı; Yoğun Kurs Artı, Almancayı mesleğinizde, üniversite eğitiminizde veya özel çevrenizde kullanmaya hazır hale getirir. İki haftadan itibaren olan kısa süreli Kurslar ile ilk Almanca bilgilerinizi edinebilir veya önceden sahip olduğunuz bilgileri hedefiniz doğrultusunda genişletebilirsiniz. Bilhassa üniversite öğrencisi adayları veya Almanya’da mesleki niteliklendirme için hazırlanan kursiyerler, uzun süreli Kurslar ile hedefleri için gerekli olan Almanca bilgisini sistematik olarak edinebilir ve bunun için gerekli olan dil seviyesine kısa bir sürede ulaşabilirler. Yoğun Kurs Artı’nın çok önemli bir ağırlık noktası, grup çalışmasının yanı sıra bireysel öğrenmedir: Carl Duisberg Merkezleri medya merkezlerinde tüm kursiyerlere bireysel çalışma yapabilmeleri için ücretsiz olarak çeşitli eğitim materyalleri sunulmaktadır. Tecrübeli danışmanlar kursiyerlere, medya merkezinin zengin olanaklarını en verimli şekilde kullanma konusunda yardımcı olmaktadır.

Almanca Hızlandırılmış Kurs; Hızlandırılmış Kurslarda, grup çalışmalarının avantajları, özel dersin ayrıcalıklı olanakları ile birleştirilmektedir: Bir gruptaki iletişimin zenginliğini kullanıyor ve özel derste size özgü ağırlık noktalarını ele alıyorsunuz, Haftada 5 veya 10 ders saati özel ders seçilebilir.

Almanca Bireysel çalışma; Bireysel çalışmada, çalışmadan evvel gereksinim analizi ile belirlenen öğrenme gereksinimleriniz ve konulan hedefler en iyi şekilde dikkate alınacaktır. Talep üzerine, size ait materyallerde çalışmaya dâhil edilir. Tam günlük bireysel çalışmada (haftada 40 ders saati), çalıştırıcı ile birlikte yenilen öğle yemeği de öğrenme başarınıza katkı sağlamaktadır.

Almanca Çalıştırıcının evinde yaşamak ve öğrenmek; Tek bir çatı altında öğrenmek ve yaşamak- bireysel çalışma direkt olarak çalıştırıcının evinde yapılmaktadır. Bu kurs sizin için hızlı, etkili ve zevkli bir şekilde Almancanızı düzeltmek için mükemmel bir fırsattır. Size çok bireysel bir çalışmayı ve Alman diline ve kültürüne konsantre bir şekilde dalmayı garanti etmektedir. Dersin kapsamını bizzat siz belirliyorsunuz.

Sınava Hazırlık; Bir Almanca Sınavımı yapmak istiyorsunuz? Carl Duisberg Merkezleri sizlere dil hazırlamak ve oluşturmak için çeşitli fırsatlar sunuyor. Carl Duisberg Merkezleri´de bir Almanca Sınavına hazırlanmanın en iyi yolu, bir Almanca yoğun kurs artı’ya katılmaktır. Her kurs seviyesinin sonunda telc B1, B2 ya da C1 veya TestDaF yapabilirsiniz veya yabancı uyruklu öğrenciler için DSH. Eğer dil bilgilerinizi Yoğun Kurs Artı ile daha çok geliştirmek istiyorsanız, yedek olarak sınavlarınız için bir sınav eğitimi sunuyoruz. Bir sınav eğitiminde size test formatını tanıtıyoruz ve otantik model testleri ile tüm sınavı bir sefer birlikte geçiyoruz. Öğretmeniniz sizinle birlikte sonuçları düzeltir ve en iyi stratejiler hakkında ipuçları verir. Test çalışmaları eğitim paketi halinde (5 hafta) veya tek olarak (haftada 1) rezervasyon yapılabilir. Almanca bilgi sahibi olan kursiyerler için ve tekrar dil bilgilerini yoğunlaştırmak  isteyen kursiyerler için, tüm Carl Duisberg Merkezleri TestDaF ve Münih üniversitelerinde eğitime giriş Sınavı için 4 haftalık Sınav hazırlık Kursları sunmaktadır. Bu hazırlık Kursları her sınavdan önce gerçekleşiyor ve haftada 20 saat sürüyor. Bu Kurslar genellikle öğleden sonra yapılır.

Meslek için Almanca; Birçok insan için, çok iyi Almanca dil bilgisi  iş hayatında  başarılı olmak için önemlidir – kendi vatanında ya da Almanya’da olsun. Carl Duisberg Merkezleri sizin için  profesyonel Almanca dil Kursları tekliflerinde bulunuyor. Özellikle iki Sınav size iş Almancasın‘da bilgi ve becerilerinizi belirlemek için  bu alanda başarı göstermeyi sağlar.

Konaklama; Kalacağınız yeri Carl Duisberg Centren üzerinde ayırtacaksanız, Carl Duisberg Centrum’un hizmet ekibi sizinle ilgilenecektir. Aile yanında, ortak konaklamada oda, misafirhane de konaklama ya da daire de konaklama olanakları arasında seçim yapma imkânına sahipsiniz. Kurs yerlerinin dördünde de tüm konaklama imkânları sunulamamaktadır. Odalar Pazar günü kursun başlamasından evvel, (öğleden sonra varış/ akşam yemeğine) Cumartesi günü kurs bitimine kadar hizmetinizdedir. Ekstra günler talep üzerine ve ekstra ücret ile mümkündür. Ortak konaklamada oda dışında, normalde yatak takımları, haftalık temizlik (Köln’de yok), ayrıca son temizlik kira ücretine dâhildir.  Normalde ücret mukabili çamaşır makinesi ve kurutucular veya ütüleme imkânları bulunmaktadır. Yemek pişirme olanağının bulunduğu yerlerde, tencere, tabak çanak, çatal bıçak ve bardaklarda sunulur. Konaklanacak olan yerde telefon, TV- veya PC-bağlantıları mevcut ise, bunlara ilişkin ücretler fiyata dâhil değildir.

Almanya’yı Yaşamak; Alman dili hakkında sağlam bilgilere sahip olmak, günümüzde yükseköğrenim ve mesleki başarı için genellikle önemli bir avantaj niteliğini taşımaktadır. Bir dil en iyi konuşulduğu yerde en iyi şekil öğrenilebilir – bu durumda Almanya’da, öğrenilir. Bu esnada sadece ülkeyi ve ülkenin insanlarını tanımayacaksınız, aynı zamanda yeni edineceğiniz dil bilgilerini direk olarak günlük yaşamın içerisinde tekrarlayacaksınız. Kişisel tecrübeleriniz ve pozitif serüvenleriniz kalıcı bir öğrenme başarısı elde etmenizde size yardımcı olacaktır.

  • Tüm Carl Duisberg Merkezlerimizde tekliflerin parçası ücretsiz eğlence programıdır. Haftalık değişen faaliyetlerimize, tüm öğrenciler katılabilirler.
  • Tüm Carl Duisberg Merkezleri’nde kültürel ve sportif etkinlikler ile ek programlar sunar, aynı zamanda tarihi ve kültürel konularda size gezi ve müze ziyaretleri sunuyor. Ayrıca egzersiz de yapılmaktadır.
  • Uzun vadeli bir Kursa katılanlar Almanya’da bir tur yapma imkânına sahipler ve en az dört hafta sonra başka bir Carl Duisberg Centrumuna aktarma imkanı bulunuyor.

Kurs Sistemi; Carl Duisberg kurs sistemi Diller için Avrupa Müşterek Referans Çerçevesine dayanmaktadır: A1 ila C2 arasındaki altı lisan seviyesi, Berlin, Köln, Münih ve Radolfzell am Bodensee’deki dört Carl Duisberg Centrum’unda verilmektedir. Kurs başlamadan evvel yapılacak olan bir seviye belirleme sınavı, hâlihazırdaki Almanca bilginizin seviyesini belirlemektedir ve siz, size uygun bir kurs seviyesinde öğrenmeye devam ediyorsunuz. Normalde yeni başlayanlar için kursun başlaması her üç ila altı hafta arasında mümkündür, ön bilgiye sahip kursiyerler ise, kursa her Pazartesi günü başlayabilirler. Yoğun Kurs Artı, Carl Duisberg kurs sisteminin temelini oluşturmaktadır. Haftada 24 ders saati grup çalışmasını, ayrıca medya merkezine serbest girişi kapsamaktadır. Bir der saati (TE) 45 dakika sürmektedir. Yoğun Kurs Artı size kapalı, eksiksiz ve sistematik olarak oluşturulmuş bir öğrenim programı sunmaktadır. İlave 5 ila 10 ders saati özel ders ile Yoğun Kurs Artı, bir Hızlandırılmış Kursa dönüştürülebilir. Kursiyerlerin isteklerine göre ayarlanan bireysel çalışma – Meslek ve Kariyer için Almanca ve çalıştırıcının evinde yaşamak ve öğrenmek kursları, özel ders niteliğindedir.

Carl Dusiberg Eğitim Merkezleri Dilsel ve Mesleki Almanca Modülleri

Fonetik; Anlaşılır bir telaffuz, başarılı bir iletişimin koşulu olarak genellikle küçümsenmektedir. Fakat çok fazla kelime hazinesine ve çok iyi gramer bilgisine sahip olunmasının, kişinin söylediğinin çok zor anlaşılır olması halinde ne gibi faydası olabilir ki? Fonetik modülünde öğrenmiş olduğunuz fonetik hazır oluşlukları netleştiriyor ve geliştiriyorsunuz ve hedefe yönelik olarak, telaffuz sorunlarınızın giderilmesi üzerinde çalışıyorsunuz. Pratik çalışmalar telaffuzu ve tonlamayı sürekli olarak daha da düzeltir. Bununla beraber duyduğunuzu anlama ve serbest konuşma hazır oluşluğunuz da düzelir.

İletişim yeterliliği üzerinde çalışma; Sizin için özellikle sözlü ifade yeterliliği mi çok önemli? Bu modülün ön planında günlük yaşam ve mesleki durumlardaki aktif sözlü iletişim yeterliliği ve yüksek bir kursiyer aktivitesi de ön planda yer alır. Konuşma hedeflerinizi gerçekleştirme ve başkalarının konuşma amaçlarına uygun şekilde reaksiyon verme üzerinde çalışıyorsunuz, Örneğin; şikâyetçi olma, yardım rica etme ve anlaşmazlıkları dili kullanarak çözme. Konuşmalara aktif olarak daha iyi katılabilir veya bir konferansta, grafik ve istatistikleri izah edebilirsiniz. Tüm çalışmaların hedefi, muhtemel konuşma güçlüklerinin giderilmesi, dilsel ifade varyantları üzerinde çalışılması ve böylelikle Almanca konuşulan ortamlara daha güvenli bir şekilde adım atılabilmesidir. Buna günlük hayattaki konuşmalar, mesleki açısından veya yükseköğrenime hazırlık için mi ihtiyaç duyuyor olmanız hiç önemli değildir.

İşyerinde Almanca; Bu modülde, mesleki hazır oluşluklar üzerinde çalışıyorsunuz. Örneğin; şirketinizi, ürün ve hizmetlerinizi takdim etmek, kendinizi ve mesleki yeterliliklerinizi tanıtmak, görüşme ve ticari pazarlıklara aktif ve başarılı bir şekilde katılmak gibi. İşyerinde Almanca modülü aynı zamanda Almanca konuşulan günlük yaşamdaki kültüre özgü görgü ve davranış şekillerini de konu olarak ele almaktadır.

Mülakat Çalışması; Bir mülakat görüşmesinde, konuya konsantre olabilmemiz ve sürekli olarak doğru kelimeyi bulmak zorunda kalmamak çok iyi olur. Mülakat çalışması modülünde, sadece bunun video çekimlerini çalıştırıcı ile birlikte değerlendirdiğiniz mülakat görüşmelerine dair değişik durumlar üzerinde çalışmıyorsunuz. Bu modül size Almanya’da müracaat belgelerinin olağan standartları hakkında da bilgi vermektedir. Böylelikle özgeçmiş, motivasyon yazısı ve başka belgeleri, istenen kalitede kendiniz bağımsız bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Staj konusunda aracılık; Yurtdışında stajını yaparak tamamlamak çok özel bir deneyimdir. Bu hem kişisel hem de mesleki gelişme açısından çok önemlidir. Bununla beraber eş zamanlı olarak ülke ile ilgili bilgiler edinilir ve Almanca dil bilgisi geliştirilir. Bu seçenek, AB-Ülkeleri, İsviçre ve Japonya’dan gelen ve stajlarını Almanya’da tamamlamak isteyen kursiyerler için söz konusudur. İyi Almanca dil bilgisinin edinilmesi ve belgelenmesinin gerekli olduğu, minimum bir aylık bir Yoğun Kurs Artı tamamlandıktan sonra, Carl Duisberg Centren adayın mesleki açıdan gerekli yeterliliğe haiz olması halinde, onlara birçok sektörde staj yeri bulunması konusunda aracılık etmektedir. Bu konuda tüm Almanya dâhilîde onlarca yıla dayanan tecrübelerimiz ve irtibatlarımız bulunmaktadır.

“Münih”

Münih, hem bir dünya şehri, hem de milyonluk bir köy olarak tabir edilmektedir. Almanya’nın en büyük üçüncü şehri olup, mimari açıdan genel bir sanat eseridir: Marien Meydanındaki gotik Peters Kilisesinden, Nymphenburg Şatosuna ve ultra modern BMW-Kulesine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir.

Yaşama sevinci metropolü bilhassa geleneksel ve modernin birbiri ile olan birleşmesi ile büyülemektedir: Bundan dolayı burada „Laptop ve deri pantolon“ atasözü sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca Münih’te dünyaca ünlü Oktoberfest’i veya nefesleri kesen Allianz-Arena-Sahası ile FC Bayern Münih’i düşünmemek neredeyse hiç mümkün değil. Elbette, ünlü bahçe birahanelerini de unutmamak gerekir.

Münih Carl Duisberg Centrum, şehrin batısında, şehir merkezine yakın bir yerde bulunmaktadır ve kamu trafik araçları ile ulaşımı çok rahattır. Hemen yakınında meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Üniversite, Schwabing öğrenci mahallesi ve İngiliz Bahçesi ’de çok fazla uzakta kalmamaktadır. Kendine ait bir öğrenci misafirhanesi bulunan kurs merkezinde, on adet seminer odası, bir medya merkezi ve bir de parti salonu bulunmaktadır. Hâlihazırdaki, sıcak ve soğuk içecekler sunan meşrubat otomatları, ayrıca öğleden önceleri ufak çaplı yemek ve içecek servisi yapan kafeterya, dil kursiyerlerinin rahat etmesini sağlamaktadır.

“Köln”

Bir Köln’lü, halkının açık ve toleranslı yapısı ile ünlenmiş olan yaşadığı şehri “Köln bir duygudur“ diye tanımlamaktadır. Her damak tadına hitap ettiği bir şeyleri muhakkak vardır: ister Rein’in kıyısında turlarken veya isterse üniversite semti Quartier Latin’in eski üniversite birahanelerinde olsun – dünyaca ünlü Köln Katedralinin  tüm çevresinde hayatın nabzı atmaktadır.

Almanya’nın en önemli medya şehri olarak, Rhein’ın kıyısındaki bu şehir en büyük Alman Raydo ve Televizyon İstasyonuna, ayrıca çok sayıda özel televizyon kanalına, film ve televizyon prodüksiyon şirketlerine sahiptir. Ford, Bayer ve Microsoft gibi önemli şirketlerin merkezi bu bölgededir. Köln Fuarında ise, ziyaretçiler her yıl Art Cologne gibi önemli uluslararası fuarları ziyaret edebilme olanağına sahiptir.

Köln Carl Duisberg Centrum ve Carl Duisberg Centren merkezi şehir merkezinin kenarında merkezi bir konumda yer almaktadır. Yapılacak olan kısa bir yürüyüş sizi katedrale veya şehrin resimsi eski yerleşim merkezine ulaştırır. Metro ve tramvay ile konakladığınız yere, tren istasyonuna veya havalimanına ulaşabilirsiniz. Köln kurs merkezinin büyük kısmında klimalı derslikler ve bir medya merkezi bulunmaktadır. Eğer kahvaltınızı veya öğle yemeğinizi bizim kafeteryamızda yapmak istemezseniz, çevrede çok sayıda uygun fiyatlı lokantalar bulunmaktadır.

“Berlin”

Berlin milyonluk bir metropol, eyalet başkenti ve yönetim merkezi, kültürlerin yaratıcı kaynaşma noktasıdır. Neredeyse hiçbir şehir, Almanya’nın yeni ve eski başkenti gibi insanları böyle büyüsü içine çekmez.

Berlin Carl Duisberg Centrum şehrin Mitte ilçesinde, başkentin tam kalbinde yer almakta ve tipik bir Berlin iç avlusunda sakin bir şekilde konumlanmıştır. Yaya olarak sadece birkaç dakika içerisinde şehrin birçok görülmeye değer yerine ulaşabilirsiniz. Turlamak için ise, duvarların yıkılmasından beri yirmili yılların en parlak zamanını yaşayan çarpıcı Friedrichstraße çok davetkârdır. Hemen köşesinde, Hanns Eisler Müzik Yüksek Okulu ve Humboldt Üniversitesi bulunmaktadır. Kamu trafik araçları ile bağlantısının çok iyi olmasından dolayı Carl Duisberg Centrum’a şehrin her noktasından rahat ve hızlı bir ulaşım imkânı mevcuttur. Okulun dokuz dersliği, bir medya merkezi, bir internet kafe ve dil kursu kursiyerlerinin en sevdiği buluşma noktası niteliğindeki kantini bulunmaktadır.

Carl Duisberg Dil Okullarında tam donanımlı sınıflar, ücretsiz internet erişimine sahip bilgisayarlar, Wİ-Fİ internet, medya merkezi, bireysel çalışma merkezleri, klima gibi birçok olanaklar bulunmaktadır. Ayrıca okulda multimedya merkezi, dil laboratuvarı bulunmaktadır. Ayrıca ücretsiz kültürel ve eğlence gezileri düzenlenmektedir. Sınıflar 8-10 kişiliktir, birebir uygulama programları da bulunmaktadır.

“Radolfzell”

Radolfzell, İsviçre sınırına yakın bir yerde, Almanya’nın en güzel tatil bölgelerinden birinde yer almaktadır. Direkt göl konumundan dolayı, çok fazla gezi ve spor olanakları mevcuttur. Büyük bir pazar meydanına sahip olan, arabanın bulunmadığı eski yerleşim merkezi ve geçgotik Münster, keyifli lokantalar ve sokak kafeteryaları, ayrıca göl kenarında uzun sahil  gezintileri bu küçük şehre özel güneyimsi bir hava vermektedir.

Hem rüya gibi çevresi, hem de yaklaşık 1.300 yıllık tarihi, Radolfzell’i heyecan verici bir tatil merkezi haline getirmektedir. Hareketli Bodensee Gölü şehrinin takribi 30.000’lik nüfusu çok kibar ve dışarıya karşı açıktır, yollar ise çok kısadır.

Radolfzell Carl Duisberg Centrum hemen şehir bahçesinde yer almakta ve manzarasında eski yerleşim merkezi bulunmaktadır. Seyredilesi bina 1903 yılında inşaa edilmiştir. Burada çok çabuk rahat edersiniz ve tüm dünyadan arkadaşlar bulabilirsiniz. Bu küçük, çok özel okulda sekiz derslik, küçük bir kafeterya, bir bilgisayar odası, ayrıca bir de parti salonu bulunmaktadır.

Kursiyerlerin çoğu küçük gruplar halinde okula ait misafirhanede konaklamaktadır. Buna alternatif olarak ise, şehirde veya çevre bölgelerde aile yanında, genellikle bahçeli müstakil evlerde, aile bağlantılı konaklama olanakları mevcuttur. Bilhassa genç kursiyerler Radolfzell Carl Duisberg Centrum’da optimal olarak bilgilendirilmekte ve özenle gözetilmektedir.

egitim_CarlDuisbergCentren1_noktasi egitim_CarlDuisbergCentren2_noktasi egitim_CarlDuisbergCentren3_noktasi egitim_CarlDuisbergCentren5_noktasi egitim_CarlDuisbergCentren7_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir