BOURNVILLE COLLEGE

Bir dili öğrenmenin en mantıklı ve de en pratik yöntemi imkanlar el verdiği sürece o dilin konuşulduğu ülkeye gitmektir ve bu yüzden yurt dışında dil okulu eğitimi de İngiltere’de dil okullarında alınır. Şüphesiz İngilizce denilince akla ilk gelen ülke İngiltere’dir. Birçok sebepten dolayı İngiltere hem İngilizce dil eğitimi hem de yurt dışında üniversite, yurtdışında lisans ve yurtdışında yüksek lisans için yurtdışı eğitim açısından öncelikli tercih edilen ülkelerden biridir. Bu gece ki son okulumuzda İngiltere’de bulunan bir diğer okulumuz olan Bourville College’i tanımaya çalışalım…

Birmingham İngiltere’nin ikinci büyük şehridir. Bir milyonu aşkın nüfusa sahiptir. Endüstri devriminin canlı üretim merkezi olan Birmingham günümüzde bir ticaret, finans, sanat ve eğitim merkezine dönüşmüştür. Birmingham’da ülkenin saygın üniversiteleri arasında yer alan ve 2007 sıralamasında dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında 60. sıradaki Birmingham Üniversitesi ile Aston Universitesi ve University of Central England bulunmaktadır. Birmingham Üniversitesi Rus ve Doğu Avrupa Araştırmaları Merkezi’nde ünlü Profesör Yalçın Küçük 2 sene eğitim görmüştür. Birmingham şehri, İngiliz Premier Liginde top koşturan Birmingham City ve Aston Villa futbol takımlarına sahiptir.

1913 yılında kurulan Bournville College’in 100’den fazla ülkeden gelen öğrencilere uzun yıllardır İngilizce öğretmektedir. Şimdi ise Kalküta Kuala Lumpur ve Seul dâhil olmak üzere Birleşik Krallık dışında birçok ilde ofisleri vardır. Bournville College Birmingham, şehrinin güney batısında yer almaktadır. Şehir merkezine kısa bir mesafededir. Londra, Oxford ve Manchester’a kolayca gidilebilir.

Bournville College, Avrupa’nın en ileri teknolojiye sahip kolejlerinden birisidir. Bu kolejde; sinema salonu, spor salonu, ücretsiz çocuk bakımı, öğrenciler için sosyal destek, danışmanlık desteği, öğrenci gezileri, eğitim sonrası iş bulmada yardımcı, ücretsiz film kulübü… gibi birçok imkânı vardır.

Sınıf mevcudu ortalama 12, maksimum 18 kişidir. Eğitim dili İngilizcedir. Aynı zamanda üniversite merkezinde yer alan bir Öğrenme Kaynak Merkezi’nde ki en son yazılımlar, kütüphane, e-öğrenme materyalleri, kitap ve dergiler ve internet erişimi ile 300 bilgisayar öğrencilerin hizmetine sunmaktadır. Bir Kentsel Huzur ve Kentsel şıklık bölümü Modern endüstri standardı ve donanım salonları ile saç bakımı ve güzellik eğitimi vermektedir.

İngilizce dil eğitimi alabilmenin yanında İngiltere’de üniversite eğitimi alabileceğiniz Bourneville College Türk öğrencilere çok güzel fırsatlar sunmaktadır.

Bournville Koleji öğrencileri, çalışanları ve yerel halkı ile iyi bir üne sahiptir. Özellikle Başbakan’dan gelen tebrik mektubu da dâhil olmak üzere, Rover çöküşü sırasında yerel topluluğu yardım konusunda yürütülen çalışmaları için büyük bir övgü almıştır.

egitim_BournvilleCollege1_noktasi egitim_BournvilleCollege2_noktasi egitim_BournvilleCollege3_noktasi egitim_BournvilleCollege4_noktasi egitim_BournvilleCollege5_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir