BOSTON ACADEMY OF ENGLISH

Amerika çoğu öğrenci için vaatler ülkesidir, canlı şehir yaşamı, kültür mozaiği, dünyaya hükmeden başkenti ile her milletten insan için eğitim ve hayat imkanı sunan bir ülkedir. Dil eğitimi almak isteyen dünyanın her yerinden binlerce öğrencinin tercih ettiği, gitmek için hayal kurduğu bir ülke olan Amerika teknoloji, sinema, müzik ve politikanın can damarıdır. Her şeyden önce yüksek öğrenimin ve dil eğitiminin kalbi bu büyük ülkede atmaktadır…

Boston günümüzde bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezidir. M.I.T. Harvard Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Boston Koleji, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumları Boston ve civarında yer alırlar. Öğrencilerimiz şehirde birçok restoranlara, eğlence merkezlerine ve daha birçok ilgilerini çekecek yerlere gidebilirler. Ünlü eski North Kilisesi, Beacon Tepesi, John F. Kennedy kütüphanesi, çeşitli müzeler, New England akvaryumu sadece gidilebilecek birkaç yerden birisidir. Şehirde ünlü Boston senfoni orkestrası kulaklarınızın pasını silecek. Eğer sporla ilgileniyorsanız da maçlarına gidip deşarj olabileceğiniz birçok ünlü takımlar vardır. Red Sox, Celtics, Bruins, New England Patriots. Boston’da Martha’s Vineyard’ı (Martha’nın şarap bağları) ziyaret edebilir, ünlü ‘Özgürlük Parkuru’nda yürüyüş yapabilir ve Vermont ya da New Hampshire’da kayak yapabilirsiniz.

1986 yılında kurulan Boston Academy Of English, 27 yıldan bu yana kazandığı tecrübe ile toplumun ve öğrencilerin güvenini kazanmayı başarmış köklü okullardan birisidir.  Boston Academy of English şehrin merkezinde bulunan konumu ile tüm cazibe merkezlerine yakındır. Etrafına saçılmış restoranlar, parklar, metro, otobüs ve tren istasyonlarıyla merkezi bir lokasyona sahiptir. Küçük bir dil okulu olması sayesinde, öğrenciler kolay uyum sağlamaktadır ve kalabalığın içinde kaybolma sıkıntısı yaşamamaktadır. Boston Academy of English (BAE dil okulu) ayrıca sinema günleri ve yürüyüş turları düzenlemektedir.

Sınıflar maksimum 7 kişiliktir. İngilizce öğrenimi genellikle uygulama ile gerçekleşir. Boston Academy Of English öğretmenlerinin master dereceleri vardır ve deneyimli hocalardır. Dersler çoşkulu, yaratıcı ve uygulamaya dayalı olarak eğlenceli geçer.

Okulun sunduğu yoğun ingilizce programları 8 farklı düzeydedir. Yerleştirme testi ile öğrencinin seviyesini bulması sağlanır.

Boston Akademi konaklama için öğrencilerine; konutlarda yâda mobilyalı dairelerde, aile yanında veya öğrenci yurdu gibi birçok seçenek sunar. Öğrenci yurtları; kulüpler, mağazalar, barlar, kahvehaneler ve tüm imkânları ile çok popüler öğrenci alanlarına 5 dakika ve şık Inman Meydanına 10 dakika yürüme mesafesinde sessiz, güvenli, yerleşim alanı içinde bir alandır. BAE için toplam yolculuk süresi 20-25 dakikadır.

Boston Academy of English, dünyanın en popüler eğitim merkezlerinden birinde kaliteli ancak bütçelerini sarsmadan eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih ettikleri okulların başında yer alır. Sunduğu samimi aile ortamı ve güler yüzlü kadrosu ile Boston’da en çok tercih edilen okullar arasındadır.

Amerika’nın “Yürüyüş Şehri” olarak bilinen Boston için,  ülkenin en iyi İngilizce konuşulan şehri olduğu söylenir. Doğru veya değil, kentin cazibesi yadsınamaz… Charles Nehri’ne Quincy Market ve sahil mahalleleri, kültür ve tarih duygusu sizi memnun edecektir. İngilizce öğrenmek için her yaştan öğrenciler için fırsatlar burada bol miktarda bulunmaktadır.

egitim_boston1_noktasi egitim_boston2_noktasi egitim_boston3_noktasi egitim_boston4_noktasi egitim_boston5_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir