BBSI

İngilizce öğrenmek için doğal olarak en mantıklı seçeneklerden biri de, bu dilin doğduğu ve anadil olarak konuşulduğu İngiltere’de eğitim almaktır. Coğrafi bölge olarak da ülkemize yakınlığı, İngiltere’yi Amerika, Kanada Avustralya gibi deniz aşırı seçeneklerden daha mantıklı kılmaktadır. İngilizce öğretiminin adeta bir sanayi halini aldığı İngiltere’de, birçok dil okulu bu hizmeti vermektedir. Bu dil okullarından biri de BBSI Dil Okuludur. Bugünkü yazımızda BBSI Dil Okulunu yakından tanımaya çalışalım

Bir üniversite kenti olan Bournemouth İngiltere, ılıman iklime sahiptir ve toplam 10 kilometrelik muhteşem sahilleriyle çok tercih edilen bir tatil beldesidir. Bournemouth sofistike ve canlı olduğu için iyi bir üne sahip bir tatil beldesidir. Kasaba üniversiteleriyle, ticaret merkezi oluşuyla yıl boyunca yaşamak ve okumak için popüler bir yerdir. Sinemalar, konserler, tiyatrolar, gece kulüpleri, barlar ve restoranlar dâhil olmak üzere kaliteli eğlence geniş bir yelpazede ile gece hayatı bol vardır. Bournemouth kumlu plajlar, parklar ve bahçeler, 7 mil ve kozmopolit atmosferi için de ünlüdür. Bournemouth Uluslararası Havaalanı çok sayıda Avrupa ülkelerine gitmek için günlük uçuşlar vardır. Aynı zamanda Fransa ve Kanal Adalarına deniz feribotu ile günlük ulaşım vardır. Londra’dan trenle bir buçuk saatte ulaşılan şehirde, hem spor hem de eğlence imkânları yoğun olarak bulunmaktadır.

1992 yılında kurulan BBSI, İngiltere’nin güney sahilinde bulunan Bournmouth’un merkezinde yer almaktadır. Bournemouth Business School of International BBSI dil okulu, şehir merkezinde, iki adet Victoria tarzı binadan oluşmaktadır. Çevredeki kırsal güzel, rahat ve samimi bir atmosfer öğrencilere sıcak bir ortam sunmaktadır.

Tüm sınıflarda PowerPoint projektörü, video ve ses ekipmanları bulunur. Ayrıca, bir multimedya merkezi, yüksek hızlı internet ve e-mail erişimi de hizmetler arasındadır. BBSI Bournemouth dil okulunun ferah bahçesinde güzel havalarda barbekü partileri yapılır.

BBSI İngiltere’de kurumsal eğitim kursları sunmaktadır. Bu özel kurslar kısa süreli veya uzun süreli olarak kullanılabilir ve destekleyici gruplar için tasarlanmıştır. Ancak, bazı konularda BBSI planlanan kurslar yanında bireyler tarafından incelenebilir farklı programlarda eklemiştir. BBSI’nin temel amacı deneyimli hocaları ile öğrencilere, kaliteli ve geniş yelpazeli bir program sunmaktır.

BBSI, gündüz ve akşamları hem eğlence, hem de spor ve sosyal etkinlikler sunar. Bu tür faaliyetlerin planlanmasında, Okul İngiltere’de ve öğrencilerin ülkelerinde yaşam arasındaki kültürel farklılıkları göz önünde bulundurur. Bu ihtiyacı karşılamada, personel diğer faktörler, kültürel arka plan, yaşam, yaş ve dini inanç arasında farklılıklar düşünülür. Etkinlikler şunlardır:

  • Buz pateni
  • Kültürel geziler
  • Partiler
  • Haftalık kahve ve konuşma klübü
  • Kültürel konularda dersler
  • Film kulübü
  • Futbol turnuvaları
  • Beceri atolyeleri

Kalite ve Mükemmellik… Kalite işareti olarak Okul; Ulusal Kalite Güvence ISO 9001 kalite yönetim standardı ile onaylanmıştır. Buna ek olarak BBSI, İngilizce öğretimi için British Council tarafından tanınan ve Cambridge İngilizce sınavlarına Yetkili Hazırlık Merkezidir ( FCE, CAE, BEC, ICFE, ILEC ve IELTS). Ayrıca, Genel İngilizce, İş İngilizcesi İngiltere ve Dil Merkezleri Uluslararası Birliği üyesidir. BBSI kursları NCFE ulusal ödüllendirme tarafından onaylıdır.

egitim_BBSI1_noktasi egitim_BBSI2_noktasi egitim_BBSI3_noktasi egitim_BBSI4_noktasi egitim_BBSI5_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir