ANGLO CONTINENTAL

Günümüzde her konuda giderek artan rekabet ortamı nedeniyle insanların İngilizce’ ye ihtiyaçları gün geçtikçe artmaktadır. İngiltere’ de hemen her bölgede bir İngilizce dil okulu bulmak mümkündür. Bu okulların büyük bir bölümü Londra, Cambridge, Oxford, Brighton ve Bournemouth gibi öğrencilerin en çok tercih ettiği büyük merkezlerde toplanmıştır. Bugünkü bir diğer okulumuz ise Bounemouth’da bulunan Anglo Continental Dil Okulu hakkındadır.

Bir üniversite kenti olarak bilinen Bournemouth İngiltere, ılıman iklime sahiptir ve toplam 10 kilometrelik muhteşem sahilleriyle çok tercih edilen bir tatil beldesidir. Londra’dan trenle bir buçuk saatte ulaşılan şehirde, hem spor hem de eğlence imkânları yoğun olarak bulunmaktadır.

Anglo-Continental dünyanın önde gelen İngilizce dil eğitimi kuruluşlarından biridir. 1950 yılında kurulan okul, İngiliz Eğitim Bakanlığı tarafından etkin olarak tanınan ilk kuruluşdur ve bugün kurslar düzenli olarak kontrol edilerek, British Council tarafından akredite edilmiştir. 60 yılı aşkın süredir Anglo Continental Dil Okulu programları dünyanın her yerinden ve her yaştan İngilizce öğrenmek isteyen nesiller tarafından tercih edilen bir okul olmuştur.

Anglo-Continental kampüsü Bournemouth şehir merkezine ve plaja yürüme mesafesindedir. Buna ek olarak dil öğrenme ve dinlenme açısından üstün imkânlar sunmaktadır.

Anglo-Continental İngiltere’nin en büyük okullarından birisidir. Okul aynı zamanda bir aile organizasyonudur ve güler yüzlü kişisel hizmet ve verimli yönetim ile her kkendisinden söz ettirir. Okul her yaşdan kesime ders seçim sunmaktadır.

Kampüsün içeresinde 70 modern derslik ve çekici binalar bulunmaktadır.  Aynı zamanda interaktif yazı tahtaları, dersliklerde DVD/ video ve bilgisayar projeksiyon cihazları, engelli öğrenciler için 16 tane tekerlekli sandalye, oturma kapasiteli bir dil laboratuvarı, Multi –Medya Merkezi, serbest zamanlarda bilgisayar ile e öğrenme, çeşitli düzeylerde 50 tane film, ücretsiz internet, çalışma odaları, geniş bir self-servis restoran, masa tenisi alanı, güneş terası, engelliler için tuvalet, spor alanı bulunmaktadır.

Anglo Continental Dil Okulunda; Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Havacılık İngilizcesi, Öğretmen Eğitimniki, Mesleki ve Teknik İngilizce, İngilizce ve Sanat, Tatil İngilizcesi, Yetişkin Programları, Akademik Programlar gibi birçok İngilizce programı seçeneği sunmaktadır.

Okulda özenle seçilmiş aile yanı, tüm programların ortak özelliğidir. Dikkatli aile seçimi sayesinde öğrencilerin rahat olması amaçlanmıştır ve düzenli olarak konaklama denetimleri yapılmaktadır. Alternatif konaklama olarak ise, oteller ve misafirhaneler mevcuttur.

Anglo-Continental İngilizceyi hem daha hızlı ve kolay öğretir hemde öğretirken eğlendirir. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle İngiltere’de İngilizce öğretmeyi amaçları haline getiren kararlı bir İngilizce dil okuludur. Anglo Continental öğretmenleri, öğrencilere etkin ve profesyonel hizmet sunmak için yenilikçi bir yaklaşım ile çalışmaktadır.

egitim_AngloContinental5_noktasi egitim_AngloContinental4_noktasi egitim_AngloContinental3_noktasi egitim_AngloContinental2_noktasi egitim_AngloContinental1_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir