ALHAMBRA INSTITUTO

Bugün anlatacağım sırada ki okulumuz Alhambra Instituto… Fransa´dan sonra dünyanın en çok turist çeken ülkesi olan İspanya, sömürgecilik döneminde Güney Amerika´nın neredeyse tamamına dili ve kültürüyle damgasını vurmuştur. Bu güzel ülkede yer alan okulumuzu siz sevgili okuyucularımıza tanıtmaya çalışalım.

Emevi’lerden kalma kalesi İspanyanın ender bedava gezilebilen tarihi eserlerinden olan, yakınında bulunan Marbella nedeni ile Avrupa jet sosyetesi tarafından en azından hava alanı olarak kullanılan Malaga güzel bir liman şehridir. İspanya’nın Akdeniz kıyısından ilerlerken, Catalonia’ya gelmeden, Andalucia’nın (Endülüs) son görülmeye değer, son büyük liman şehridir. Malaga’nın parlak mavi / yeşil Akdeniz manzarası ve sonu gelmeyen sahilleri aklınızın bir yerinde kalır… Pablo Picasso’nun doğum yeri olduğunu söylemekte de fayda vardır.

1980 yılında Malaga’da kurulan Alhambra Instituto Dil Okulu, İspanya’nın önde gelen dil okullarından birisidir. Profesyonel ve deneyimli personeli sayesinde kısa süre de İspanyolca öğrenmek kolay ve zevklidir. Alhambra Instituto dil okulu şehir merkezinde bulunan şık bir binada, modern eğitim materyalleri, güler yüz felsefesi ve yıllar öncesine dayanan tecrübesi ile vermektedir ve periyodik olarak, Flamenko geceleri, pub partileri, barbekü, müze turları, boğa güreşleri, otantik yemekler pişirme ve çeşitli sporlar gibi aktiviteler düzenlemektedir.

Alhambra Instituto Dil Okulu aile yanı, yurt veya özel daire de konaklama imkânları da sunmaktadır. Yoğun İspanyolca Kursu her hafta 20 derstir. Kurs süresi 1-32 hafta arasındadır. Sınıfta konuşulan İspanyolca, seviyeye göre ayarlanır. Sınıflar 6-10 kişiliktir. Dersler dört temel beceri; konuşma, dinleme, okuma ve yazma odaklıdır.

Alhambra Instituto Dil Okulu’nda aynı zamanda DELE Sınavı Hazırlık Kursu, birebir İspanyolca Kursları ve 50 + Büyükler için de İspanyolca Kursu hizmetleri sunmaktadır.

Alhambra Instituto’da kaldığınız süre boyunca öğrenme İspanyolca ile sınırlı kalmamaktadır.  Bu süre boyunca kültür gezileri ve boş zaman etkinlikleri düzenlenmektedir. Ders dışı etkinlikler ve geziler sayesinde öğrencilerin İspanyol kültürü açısından bilgi sahibi olmasını sağlamak ve kaldıkları zaman zarfını en eğlenceli ve öğretici şekilde geçirmelerini sağlamak amaçlanmıştır.

egitim_Alhambra1_noktasi egitim_Alhambra2_noktasi egitim_Alhambra3_noktasi egitim_Alhambra4_noktasi egitim_Alhambra5_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir