ACTILINGUA ACADEMY

Birbirinden güzel parkları, görkemli operaları, kafeleri, elmalı pastaları ve leziz schnitzeliyle hem gözünüze, hem damağınıza ve hem de ruhunuza hitap edecek muhteşem bir kent Viyana, Avusturya. Bir zamanların Orta Avrupa’sının öncü şehirlerinden olan Viyana, bugün 18. yüzyılın cazibesi ve 19. yüzyılın görkemini yansıtan bir şehir. Şehirdeki eski dünya ambiyansı, şehrin duruşu kadar mimarisiyle de belirlenmiş. Kafe dostluklarını icat etmiş olan Viyanalıların, içtenlik ve yakınlıklarıyla Avrupa’nın hiç bir yerinde hissedemeyeceğiniz kadar kendinizi rahat hissedersiniz. Viyana deyince akla ilk gelen şeylerden biri de müzik ve tabii ki vals… Mozart ve Schubert’e ev sahipliği yapan kent müzikle olduğu kadar; Klimt ve Brüegel gibi usta ressamlarıyla resim sanatıyla da haşır neşirdir. Avusturya’nın başkenti olan Viyana, aynı zamanda başlı başına bir eyalet ve Avusturya’nın dokuz eyaletinden en küçük olanıdır.

1988 yılında kurulmuş olan Actilingua Academy, Viyana’nın elçilik bölgesinde şehir merkezine toplu taşıma ile 15 dk mesafede, Art Nouveau stilinde güzel bir binada eğitim vermektedir. Okul binasında 6 adet sınıf ve ana binanın yanında 15 ek sınıf; 17 bilgisayarlı, ücretsiz internet erişimli multimedya merkezi; Alman dili ve edebiyatına ait eserler, günlük gazeteler, süreli yayınlar, dil kasetleri ve video bulunan çok donanımlı bir kütüphane; çay, kahve ve sıcak yemek temin edebileceğiniz, kablosuz internet erişimli öğrenci salonu mevcuttur.

Okulda genel Almanca, İş Almancası kursları ve kültürel programlar ile 16-19 yaş arası öğrenciler için yaz aylarında tatil kursları verilmektedir. Aynı zamanda öğretmenleri için Almanca kursları, Almanca ve Müzik, Almanca ve İş Deneyimi ve Üniversite Hazırlık gibi özel programlarda verilmektedir. Genel Almanca kursları haftada 20 ya da 30 derstir. Ek olarak haftada 5 ders kültürel derslerde yapılmaktadır. Maksimum 12 kişilik modern eğitim materyalleri ile donatılmış sınıflarda hizmet veren Actilingua Academy Viyana dil okulunda, kültürel etkinlikler, vals kursu, video akşamları, hoşgeldin partileri gibi faaliyetleri kapsayan geniş bir sosyal program vardır.

Actilingua Academy aile yanı ve tek kişilik oda ve apartmanlardan oluşan öğrenci yurdunda konaklama imkânı sunmaktadır. Yurtta tam donanımlı mutfak mevcuttur.

egitim_ACTILINGUA_noktasi egitim_ACTILINGUA8_noktasi egitim_ACTILINGUA6_noktasi egitim_ACTILINGUA5_noktasi egitim_ACTILINGUA4_noktasi egitim_ACTILINGUA2_noktasi

Share
Bu yazı Dil Okulu, Yurtdışı Eğitim kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir