ACCESS LANGUAGE CENTER

Yeni yılın ilk günlerinde siz sevgili okuyucularımıza Access Language School hakkında ki bilgilerimizi paylaşacağım. Access Language School dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Sydney’de bulunmaktadır. Sydney plajları bir yana dünyanın en ünlü ve hareketli şehirlerinden biridir. 4 milyon nüfusu ile Sydney büyük bir şehrin tüm heyecan verici plajları ve dağlarıyla çevrilidir. Avustralyalıların rahat yaşam tarzı ve ülkenin doğal güzelliği Sydney’i İngilizce öğrenmek için mükemmel bir yer yapar!

Access Language Sidney’in merkezinde, Central Station’ın hemen yanında, Darling Harbour ve Oxford Street gibi ünlü yerlerin yakınında bulunmaktadır. Genel İngilizce, Akademik İngilizce, IELTS Hazırlık, Cambridge Hazırlık ve İş İngilizcesi gibi kurslar verilmektedir. Ayrıca Staj, Demi Pair ve Work and Study gibi farklı programlarda sunulmaktadır. Okulun Sidney çevresindeki birçok kolej ve üniversite ile anlaşması bulunmaktadır. Access, 35 farklı ülkeden gelen öğrencilerle tanışmanız için sizi de Sidney’e bekliyor.

Access Language Centre, şehir merkezinde Central Station’ın hemen yanında yer almaktadır. 5 katlı bir binanın 3. katında bulunmaktadır. Diğer katlarda AFTA Kolejine aittir. Sydney merkez istasyonuna 2 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Sydney Opera Binası’na trenle 5 dakikada, Sydney’in güzelim plajlarına 20 dakikalık bir otobüs yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Binada oyun odaları, dövüş sporları odası, çalışma merkezi ve etüt odalarının yanı sıra büyük bir balkon da vardır. 20 sınıf bulunmaktadır. Sınıflar en fazla 15, en az 8 kişiden oluşmaktadır. Sınıfların ortalama öğrenci sayısı 12’dir. En çok öğrenci gönderen 5 ülke Güney Kore, Japonya, Almanya, Çek Cumhuriyeti ve İspanya’dır. Okulun öğrenci kapasitesi 280, Öğrencilerin yaş ortalaması 25’dir. Yoğun program sabah 8.30’da başlayıp 12.55’te bitmektedir. Süper yoğun program ise 8.30’da başlayıp 15.35’te bitmektedir. Eğitim malzemeleri kurs tarafından sağlanmaktadır. Binada çalışma merkezi (lisan laboratuvarları, bilgisayar laboratuvarları ve kütüphane), etüt salonları, IELTS için test odası, yemek salonu, balkon, oyun odası, toplantı salonları, aikido gibi dövüş sporları odası bulunmaktadır. Her sınıf için bir öğretmen toplam 20 öğretmen ders vermektedir. Bir ders 60 dakikadır. Access Language Center personelleri samimi ve cana yakındır ve size her zaman yardımcı olmak için çalışırlar. Ayrıca okul etkinlikleri ve konaklama seçenekleri gibi geniş bir program yelpazesi sunar.

Burada yalnızca dil öğrenmekle kalmayacak, hayat boyu sürecek arkadaşlıklar da kuracaksınız. Bu nedenle ACCESS Avustralya Sydney dil okulu, sık sık okul piknikleri ve festival piknikleri düzenlemektedir. Ayrıca Access Language Centre okul binası, Avustralya’nın ünlü Darling Limanı’na oldukça yakındır. Sydney’in ilk yerleşim yeri olan Rocks bölgesindeki mağazaları kafeleri ziyaret edebilir; Sydney Limanı Köprüsü’nden tüm şehri kuşbakışı görebilirsiniz. Aynı zamanda şehirde birçok kültürel etkinlik olmaktadır. Access dil okulu, bunların nerde olduğunu ve oraya nasıl gideceğinizi bilmenizi sağlar. Yaz boyunca yıldızların altında birçok bedava opera, klasik müzik konserleri verilir. Her tür müzikteki (rock’tan jazz’a kadar) son gelişmelerle ilgilenenler için birçok gece kulübü ve canlı performans bulunur ve bunların hepsi Access Dil Eğitim Merkezi’nin yalnızca birkaç dakika uzağındadır.

Share
Bu yazı Dil Okulu, Yurtdışı Eğitim kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir